
Geprint vanhttps://www.tuinadvies.nl/artikels/kiemgroenten_of_spruitgroenten
Zelfs al heb je een kleine tuin of helemaal geen tuin dan nog kan je zelf groenten kweken. Simpelweg op je vensterbank of in een donkere ruimte. Kiem- en spruitgroenten zijn namelijk heel gemakkelijk te kweken en je hebt snel resultaat.
De jonge plantjes bevatten bovendien een heel hoge voedingswaarde, vaak veel meer dan de uiteindelijke volwassen groente. Ze barsten van de vitamines en mineralen en zijn de perfecte aanvulling voor je gerechten. Ze smaken heerlijk bij salades, tussen de boterham maar je kan ze ook gebruiken bij het roerbakken. Iedere kiemgroente heeft zijn eigen specifieke kruidige smaak.
Zaden laten kiemen kan op een heel voordelige manier en ze smaken meestal nog lekkerder dan kiemen die je in de supermarkt kan kopen. Er zijn verschillende kweekmethodes waarvan onderstaande twee manieren het eenvoudigst zijn en het beste resultaat zullen opleveren.
Spruitgroenten:
Spruitgroenten worden steeds in een pot op een donkere plaats gekweekt. Enkele populaire kiemen die op deze manier worden gekweekt zijn oa. alfalfa, taugé, rucola, groene linzen, kikkererwten en broccoli. Het enige wat je nodig hebt om aan de slag te kunnen gaan is een glazen bokaal, een stukje gaas en een stevige elastiek. Je kan eventueel ook glazen potten met speciale luchtdoorlatende deksels kopen. Neem in elk geval geen te kleine pot, met een minimum inhoud van 1 liter.
Kiemgroenten:
Bij deze methode worden de zaden gekiemd in een schoteltje op een plaats waar ze voldoende daglicht kunnen ontvangen, zoals op de vensterbank. Tuinkers of cresson is waarschijnlijk de meest bekende en de meest gebruikte kiemgroente. Het is een bijzonder populair plantje waarvan zowel de kiemspruit als de jonge blaadjes worden gegeten. Ook mosterdzaad, tarwegras en zonnebloempitten kunnen op dezelfde manier worden gekweekt.
De kiemen blijven in de koelkast ongeveer een weekje goed. Bewaar ze in een doosje maar zorg ervoor dat ze nog kunnen ademen, sluit ze dus niet luchtdicht af.
Auteur: Inge
Redactie Tuinadvies