Onze tuinbabbel is een plaats waar je ideeën, foto's, gebeurtenissen met andere tuinvrienden kan delen. Momenteel hebben we zo'n 12000 tuinvrienden die hieraan deelnemen.
Heb je nog geen account?
Registreer je hier en maak deel van onze community.
Ons tuinforum is een plaats waar ideeën en inzichten over verschillende onderwerpen in verband met tuinieren uitgewisseld kunnen worden.
Heb je een tuinvraag, misschien is deze behandeld in het forum? of stel de vraag gerust aan onze tuinvrienden....
Bekijk hier de tuinfoto's van onze tuinvrienden.
Hier heeft elke gebruiker zijn eigen foto album. Plaats hier jouw mooiste tuinfoto's en deel ze met onze tuinvrienden. Zij kunnen op hun beurt van jouw tuin meegenieten en op jouw foto's reageren.
Bij de Plantenherkenner kun je foto's toevoegen van planten die je niet kent.
Andere tuiniers kunnen je dan helpen om de plant te identificeren.
Gardena is een merk met een compleet assortiment tuingereedschap en toebehoren. Het is het grootste merk in Europa van hoogwaardig tuingereedschap en van Duitse makelij. Gaat het nu om besproeiingssystemen, pompen, tuinvijvers, gazononderhoud, verzorging van bomen en struiken of bodembewerking. Gardena biedt voor alle klussen een gepaste oplossing.
Tuinontwerpster en borderspecialiste Dina Deferme zorgt voor de kleurrijkste plantencombinaties in haar borders. Een inspirerende wandeling door het paradijs!
Door de nakende warme dagen en de afgelopen regendagen is de druk voor aardappelplaag zeer groot. ‘De plaag’ uit zich in bruine tot zwarte vlekken op bladeren en stengels van uw aardappelplanten. Aangezien tomaten familie zijn van de aardappel is ook deze plant gevoelig voor deze ziekte.
Gegroet, Aangezien ik een rrokie ben op het gebied van cactussen en voor de eerste keer ze zaai heb ik me enkele zakjes van Sluis Garden gekocht de cactussen mix. Nu mijn vraag is weet er soms iemand welke soorten deze bevat?
Op onderstaande site kan je de evolutie volgen van de bloembollen in Kew Garden in Engeland. De foto's worden regelmatig hernieuwd, zodat je alles goed kan opvolgen.
Tuin Hugo/Rika - 25 mei 2015 Deze had je dus nog tegoed - ingang zonder kloppen rechts door de zijtuin Je kan dus nu al één en ander met elkaar vergelijken, zien evolueren - 5 mei, 25 mei, 10 juli - ze staan samen in m'n foto categorie "360GardenViews" - daarbij ook de links naar andere 360GardenViews tuinen .
Experimental kitsch garden van R (en niet de Victorian Kitchen Garden die IK in gedachten had) - hier gaat voorlopig al onze nieuwelingen en overschot in tot we zien dat ze "pakken" en we een goede plaats vinden.
Er zijn gelukkig nog enkele zekerheden in deze wereld - Marei houdt niet van Paardenbloem, noch Buxusmot - Rhus woekert, net als Antwerpse Sterren, en Incalelie - Pinus Nigra Nigra is de mooiste boom op aarde (al zeg ik het zelf) - Hout is het mooiste materiaal om mee te werken (al zeg ik het zelf) - Belgiê brouwt nog steeds de beste bieren ter wereld (dat weet iedereen - en staat buiten kijf !) Nu is Mort Subite niet het allerbeste Kriek-bier, wel Lindemans en Eylenbosch, maar die zijn echt niet overal te krijgen.
Voilà - Draai hier maar eens een rondje in onze voortuin want op maandag 25-5-2015 heb ik een hele nieuwe 360GardenViews gemaakt - dat zijn al gauw 12 views x30 foto's elk = 360 foto's. Binnenkort hier te zien als één nieuwe grote interactieve wandeling.
Breaking News ==> 360GardenViews was in de tuin van Hugo/Rika op 10 juli 2015 Spring van hier recht naar hun zonneterras, met vijver en luie zetel in de lommer van de honingboom mvg Hugo
Uit het boek "Curtis's Flower Garden Displayed" (Oxford) - een geschenk van M. Delforge in 1982 aan m'n vader die artikels voor zijn tuin-magazine vertaalde.
Vanavond naar de Enchanted Gardens geweest, in de Kasteeltuinen van Arcen. Hier een paar foto’s maar ze treffen toch niet helemaal de sfeer waarin je rondloopt.
John's Garden ( Ashwood Nurserie), Kingswinford, West Midlands. De eigenaar, John Massey, Heeft ooit een gouden medaille bij de Chelsea Flowershow gewonnen.
Wel mijn foto, maar niet mijn tuin. Winning garden RHS Chelsea Flower Show 2008 - Ontwerp Diarmuid Gavin - jammer dat we het ontwerpersduo Diarmuid en Laurence Llewelyn-Bowen (interieur) niet meer te zien krijgen.
Deze foto's zijn gemaakt in Garden Pigeba aan de Langbroekerdijk 18, 3972 ND Driebergen. De tuin is eens in de 3 jaar een weekend open (entree 3 euro) Dit bedrag gaat in zijn geheel naar het regionaal egel en vogelopvangasiel
Een goed rozen-jaar, ja ik denk van wel. Hier Guirlande d'Amour en Aldenbiezen van L Lens met de mooi gevulde Eden roos die klimt in de Guirlande d'Amour
Deze foto's zijn gemaakt in Garden Pigeba aan de Langbroekerdijk 18, 3972 ND Driebergen. De tuin is eens in de 3 jaar een weekend open (entree 3 euro).
Breaking News ==> Bekijk nu en hier de tuin "De Villa" in Persingen in de Ooijpolder bij Nijmegen. Spring direct naar het heuveltje midden in de grassen- en prairie-tuin en bekijk de vele perken alom.
Deze bunker is door de Nederlanders gebouwd om tijdens de oorlog schilderijen van beroemde Nederlandse schilders tegen de Duitse roofzucht te beschermen
Vorig jaar kwam ik deze schitterende bloem tegen in het wild een eindje verderop bij mij. Het lijkt wel een wilde orchidee, maar die zijn er toch niet in het wild in Nederland?
Bij de buren gaan de schapen tijdelijk in de paardenwei, dus dan gaat het paard maar even samen met de koeien en de stier. 'Bulletje' staat wel raar te kijken naar de vreemde eend in de bijt.
Deze roos is zo nieuw, dat hij nog geen naam heeft, alleen een nummer: BR-500-91 Van de Nederlander Braun uit 2015. Ik begrijp wel waarom hij in de proeftuin staat.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag De hoornaar of paardenwesp (Vespa crabro) Sony slta58-Lens Tamron 90mm 1:1 macro +Raynox 250--1/500sec -f11-iso 400
De jonge paardenbloembladeren zijn het lekkerst op het moment dat de paardenbloem haar gele bloem nog niet heeft bovengehaald. Fijngesnipperd tussen de sla smaken ze overheerlijk.
Paard door de straat, dat zie je hier niet vaak, maar vanwege het feest in het dorp werd er ook een paardenrace gehouden verderop in de straat. In onze straat moeten ze warm lopen voor de wedstrijd.
Wat een geduld moeten we hebben met de Agave,we zijn weer 20 dagen verder en de kleur komt er al goed uit,gelukkig hebben we tropische temp.gehad want anders denk ik dat het niets geworden was in ons kikkerlandje
Vanuit de hoogte in Obertüllingen - de mooiste plek om te verpozen met een drankje - boven de wijngaarden - kijk je neer naar het Rijndal, Basel en omgeving.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend Zaad van Paardenbloem (Taraxacum officinale) Sony RX10M3+Raynox 250--1/60 sec f8-iso 200
Zeer mooie sterk geurende klimrozen, naam onbekend, wie kent deze volledig witte roos met bloemen van +/- 7 CM doorsnede? Is zeker geen Guirlande d'amour.
Nee, we hebben vandaag niet gewandeld in Paramaribo, maar gewoon in het Westland. Het klimaat wordt steeds warmer, zodat je steeds meer tropische bomen in Nederland ziet.
De streek ten noord/oosten van Gordoba (Spanje) bestaat volgens mij alleen maar uit olijfboomgaarden, zo ver als je kunt kijken niets anders te zien. deze foto is gemaakt vanaf de camping in Santa Elena.
Van daag de laatste zaterdag van juni is de jaarlijkse paardenmarkt gehouden .Het was maar een verkorte editie , om 12 uur moesten de dieren van de mark weg zijn wegens de warmte .
Speciaal voor jullie nog snel in de allerlaatste zonnestraal. Deze roos is een halve rambler - Alchemist terloops even de andere namen van enkele rozen in onze rozentuin - pimpinellifolia - lichtgeel - garden princes (geurend) en/of golden princes (geurend) - joro (?
Het groot geaderd witje (Aporia crataegi) Helaas sinds 1975 niet meer in Nederland en België Staat op de Rode Lijst. Hier op de foto de paring, die wel 7 uur kan duren, indien het mannetje ervaren is.
Blinde bij (Eristalis tenax) op de cosmea. Alles aan de Nederlandse naam "blinde bij" is onjuist: dit insect is ondanks de naam geen bij maar een zweefvlieg en is al helemaal niet blind.
Vandaag viert Nederland Koningsdag, maar heel anders dan we gewend zijn, vooral thuis ipv feest op straat. De hond van de beneden buurvrouw blijft ook trouw achter het hek, onder de wapperende vlag.
Dag van de Roos in het Rosarium - Westbroekpark Den Haag. Een van mijn favorieten van die dag: de klimmer Rosa 'Checkmate' (Diclanky) (2013, Dickson uit Noord-Ierland).
Meteen verliefd op dit mooie, tere bloempje met de grappige Nederlandse naam 'oudewijvenbloem'. De Latijnse doet 'm meer eer aan 'Ipheion Alberto Castillo'
Leopold II (Onze tweede haan) is echt wel aangenamer in de omgang dan zijn illustere naamgenoot. Kraaien doet hij nog altijd met een vreemd accent, maar ja, wat wil je; het is een Barnevelder-kriel, een Nederlands ras dus, die ik in Gent gekocht heb .
Schorsvlieg (Mesembrina meridiana) Voedt zich met nectar en de larve eten veel eitjes van andere vliegen. De eitjes worden in paardenmest of in koeienmest gelegd.
Ik had een paar palmpjes meegenomen uit Ticino ( op de grens van Zwitserland/Italie ) , een prachtig mediteriaan gebied .Ze beginnen ondanks dit koude klimaat aardig te groeien .
Mochten jullie in de buurt zijn bezoek dit cafeetje eens. De oudste gastvrouw van Nederland (85jr), ouderwets gezellig en hele leuke prijzen voor een speciaal biertje uit de tap.
Het "Spanjaardsgat" deel van het Kasteel van Breda, en ook bekend om de legende van het "Turfschip" dat gebruikt werd om soldaten in de vesting te krijgen om zo de Spanjaarden te verslaan (80 jarige oorlog met Spanje 1590)
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Nationaal Park Dwingelderveld is een Nationaal park in de Nederlandse provincie Drenthe globaal gelegen tussen Dwingeloo en Ruinen. Het is ongeveer 37 km² groot.
Paarden maar naar hier gehaald ondanks de kersenbomen, maar schaduw hebben ze nodig met deze temperaturen . De twee rozenboompjes groeien geweldig en geen water of meststoffen gehad.
KELTISCHE BOOM HOROSCOOP (gezien in een park in Nederland - 12 bomen staan in een ronde aanplanting) Vijg - Ficus carica Hugo - de sentimentele - klopt bijna helemaal Populier - Populus tremula "Erecta" Rika - de onzekere - klopt van geen kanten
Door verschillend maaibeleid verschillende planten. Waar in de zomer het gras kort gehouden wordt groeien de Madeliefjes beter, dus nu een witte stroom tussen Echte sleutelbloem en Paardenbloem
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag De paardenbloem (Taraxacum officinale) is een soort uit de composietenfamilie (Asteraceae). In deze familie zijn bloemen sterk gereduceerd en klein en staan ze dicht bij elkaar in een bloemhoofdje.
Dit is de rups van de veelvraat, de nachtvlinder die ik vandaag heb laten zien. Hier in Frankrijk kunnen ze 8 cm lang worden in Nederland en België iets kleiner.
Zandvliet biedt vele mogelijkheden tot wandelen - bv langs de Brabantse Wal - in het Zuid-westen van de Nederlands provincie Noord-Brabant - tot max. 22 m hoogte, was het lang geleden de oever van de Schelde.
De atalanta of admiraalvlinder of nummervlinder is een van de meest voorkomende vlinders in België en Nederland. In Noord-Europa is het een van de laatste vlinders die gezien kan worden vooraleer de winter begint.
Week 21 Pril maisveld Morgenwind blies de mist aan flarden wakker prikte de zon een weg naar naakte aarde omgewoeld en reeds gevoed met de gele korrels. Zwart wordt zachter grijs in diepere dag streepjes groen van prille lengte doen de akker trillen.
Deze winterharde cactus de Echinocereus x roetteri, kan de winter in nederland makkelijk doorstaan. Het probleem met deze cactus is dat hij niet tegen veel vocht kan in de winter.
Dichtje week 15 Het aanzien waard. Met de kleur van de zon in hun glanzende lijfjes draaien de knopjes nog net geen pirouetjes maar bekijken vanuit hun eigen hoogte het sappig groene gras dat opgevrolijkt wordt door veel vol geknopte vergeetmijnietjes met hier en daar óók een scheel van geel kijkende paardenbloem en toch over een paar dagen de eerste maaibeurt.
Voorkant van het gesloten deel van schuurtje met zwart geschilderde kant-delen (NB er moeten nog twee venstertjes met luikjes in) - In Nederland gebruikt men vaak kant-en-klare "potdekselplanken" die ook zwart maar aan beide lange kanten recht afgezaagd zijn. Dat vind ik niet mooi, mooier vind ik de schors-zijde van de plank.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag weidebeekjuffer (vrouwtje ) De weidebeekjuffer (Calopteryx splendens) is een 45 à 48 mm grote Juffer uit de familie van de beekjuffers (Calopterygidae), die in Nederland en België vrij algemeen voorkomt bij stromend water van redelijke kwaliteit. In het westen van Nederland is hij zeldzaam.
Even terug in de tijd naar Dijk van een Tuin op 1 mei 2015 Spring hier recht tot in de Helleborustuin en ga verder naar de formele tuin, en loop naar believen verder rond.
We zijn onze wandeling gestart op Goerree Overvlakkee en rondgelopen in het gebied rond Stellendam en Ouddorp. Goeree-Overflakkee is een eiland en gemeente in het zuidwesten van de Nederlandse provincie Zuid-Holland.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Roomvlek (Arctia villica) een nachtvlinder uit de onderfamilie 'Beervlinders', lijkt enigszins op de bonte beer (Callimorpha dominula) maar heeft een ander patroon aan de bovenzijde van zijn voorvleugels. Overal waar water en warmte is, kan men deze vlinder aantreffen.
Achter de tuin liggen vlakbij de weides met koeien en paarden, met de Koude Beek erlangs, en volop WIlgen. Deze zijn zaterdag gesnoeid door vrijwilligers die elk jaar een deel doen.
Grote rozen teruggeknipt want we moeten ze verplaatsen - 2 x Guirlande d'Amour die verkeerd stond (1 staat juist, daar had ik al foto's van geplaatst) - nu nog zoeken waar naartoe ermee. verder een wilde roos mogelijk een scheut van een onderstam (?
Hallo Lily, Naar aanleiding van jou rotstuin perikelen, laat ik je deze foto's zien van mijn recycle tuin. Eind jaren '80 kwam Wierd Newman met het idee om van oude materialen rotstuinen te bouwen.
Er zijn tientallen manieren om troggen te maken en te beplanten, het mooiste zijn natuurlijk de originele zandsteen troggen, en dan het mooiste zijn de uitgekapte van een paar honderd jaar oud. Zoals uit mijn vorige tuin .
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag De bolderik (Agrostemma githago) is een plant uit de anjerfamilie (Caryophyllaceae). De soort staat op de Nederlandse Rode lijst van planten als zeer zeldzaam en zeer sterk in aantal afgenomen.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend Vergeet-mij-nietje Plant Het geslacht Vergeet-mij-nietje telt enkele dozijnen soorten. De naam Myosotis komt van het Grieks en betekent muis-oortje.
Op de terreinen waar er volgend jaar een paar tientallen volkstuintjes komen, ben ik momenteel een bijenstal aan het optimmeren voor 4 à 5 kasten. Hopelijk valt het weer in de komende dagen wat mee, dan kan ik het dakje afdichten, gereed voor het sedumdak dat er ook nog op komt.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag Mier (insect) Mieren zijn een groep van kolonievormende sociale insecten, die behoren tot de orde van vliesvleugeligen (Hymenoptera). Een mierenkolonie bestaat uit één (of enkele) koningin(nen), werksters (ook allemaal vrouwtjes) en soms jonge mannetjes en maagdelijke koninginnen.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend Kop van een mier Een mierenkolonie bestaat uit één (of enkele) koningin(nen), werksters (ook allemaal vrouwtjes) en soms jonge mannetjes en maagdelijke koninginnen. De grootste groep binnen de kolonie vormen de werksters, die onderling de werktaken verdelen.
Dit waren een groot soort eenden die over de weg liepen op zoek naar een open plek in de sloot. Ik heb ze even begeleid, want het is veel te gevaarlijk op de weg!
En dan ineens komt er een vogel vlakbij ons in de lucht " bidden", een Kiekendief? Daarna duikt deze naar beneden en vliegt weg met een muisje in zijn klauwen!
Om je beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Met de cookies volgen wij en derde partijen jouw internetgedrag binnen onze site. Hiermee tonen we advertenties op basis van jouw interesse. Als je verdergaat op onze website gaan we ervan uit dat je dat goedvindt. Meer weten? Bekijk onze cookiepagina