Onze tuinbabbel is een plaats waar je ideeën, foto's, gebeurtenissen met andere tuinvrienden kan delen. Momenteel hebben we zo'n 12000 tuinvrienden die hieraan deelnemen.
Heb je nog geen account?
Registreer je hier en maak deel van onze community.
Ons tuinforum is een plaats waar ideeën en inzichten over verschillende onderwerpen in verband met tuinieren uitgewisseld kunnen worden.
Heb je een tuinvraag, misschien is deze behandeld in het forum? of stel de vraag gerust aan onze tuinvrienden....
Bekijk hier de tuinfoto's van onze tuinvrienden.
Hier heeft elke gebruiker zijn eigen foto album. Plaats hier jouw mooiste tuinfoto's en deel ze met onze tuinvrienden. Zij kunnen op hun beurt van jouw tuin meegenieten en op jouw foto's reageren.
Bij de Plantenherkenner kun je foto's toevoegen van planten die je niet kent.
Andere tuiniers kunnen je dan helpen om de plant te identificeren.
Laat ons zeggen dat de januarimaand niet meer is wat ze moet zijn. Zouden de seizoenen nu werkelijk verschuiven. Het wordt opletten geblazen: lentebloeiende bloembollen komen al boven piepen en dit is toch enkele weken te vroeg. Het blijft jammer genoeg nat en zacht de komende week!
Hydrocultuur is een teeltwijze die al veel langer bestaat dan vandaag. Er is wel een opmars bezig bij het thuiskweken van planten op hydrocultuur omdat hieraan toch wel enkele voordelen aan verbonden zijn. Lees hier de inleiding tot kweken op hydrocultuur
Dit voorjaar hebben we uitzonderlijk veel tijd besteed aan het onderhouden of heraanleggen van de tuin, balkon of terras. Zelfs de woonkamer kreeg een frisse look met tal van tropische kamerplanten. De tuin ligt er prachtig bij, vruchten groeien talrijk aan de bomen en de moestuin is een ware pluktuin geworden. Maar ondanks de groene oase die we thuis creëerden, zijn we blij dat de zomervakantie is aangebroken en kunnen we niet snel genoeg onze koffers pakken en vertrekken naar zonnige oorden. Maar laat het net de warmste periode van het jaar zijn waarin planten veel water vragen en het onkruid weelderig zijn gang gaat. Vertrek met onderstaande tips onbezorgd op reis.
Windowfarming of raamtuinieren is de nieuwe trend in het verticaal tuinieren. Wil je een tuin maar heb je er de plaats niet voor? dan is de windowfarm iets voor jou!
Het is leuk om altijd verse kruiden in huis te hebben. Ze vullen de kamer met een heerlijk aroma en laten jouw gerechten nog beter smaken. Heel wat mensen kopen met die gedachte telkens weer hun verse kruiden in de supermarkt.
Als de zon even doorheen de wolken piept dan beginnen onze groene vingers te kriebelen. Voor het echte moestuinwerk is het nu nog wat te vroeg maar we kunnen wel al plannen maken en bepaalde voorbereidingen treffen.
In de tuinadvies webwinkel is er een plastieke torenvalk te koop en zou goed zijn om duiven te verjagen Zouden dan ook de kraaien en eksters weg blijven ?
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Versie 2.0: drie bloembakken een waterreservoir onderaan, een luchtpompje die het water naar boven duwt en een rood/blauw ledje bovenaan om de groei te bevorderen.
Dit is Dioscorea Elephantipes uit zuid afrika. Deze vormt een groot, bovengronds vochtreservoir waaruit enorm lange dunne draaiende stengels komen met hartvormige bladeren.
Rechtsonder: het regenwatereservoir in de grote serre. Gemetseld met bakstenen, bepleisterd met verdichtingsmortel en dan nog eens aangestreken met 2 lagen Toroseal.
Keizersmantel - mannetje, gespot in Torgny, in het natuurreservaat Raymond Mayné. Torgny is niet alleen één van de mooiste dorpjes van Wallonië maar bevat tevens het oudste natuurreservaat van ons land, bekend om zijn insectenpopulatie én om zijn wilde orchideeën .
Natuurreservaat in de omgeving van Gilze-Rijen waar wilde runderen vrij rondlopen. Wel staan er waarschuwingen niet te dicht in de buurt van de dieren te komen.
Het natuurreservaat van Torgny, kaklgraslandschap met zeldzame wilde orchideeën en vlinders, als tuinliefhebber zeker meenemen als je in de buurt bent (en in het goede seizoen.
HET DRAMA VAN HET HUWELIJK VOOR DEZE DUIVEN , NA DE KERKDIENST WORDEN ZE LOSGELATEN ,MAAR HET ZIJN GEEN REISDUIVEN , ZE VINDEN DE WEG NAAR HUIS NIET EN WORDEN UITEINDELIJK OP DE WEG ,ZOEKEND ACHTER WAT ETEN , DOOD GEREDEN .
De tortelduiven hebben een nest gemaakt bij de benedenburen. De buurman heeft een extra plankje gemaakt tegen de plank aan zodat het nest er niet afvalt bij het opvliegen van de duiven.
Al weken proberen de tortelduiven hier een nest te maken op 5 hoog bij mijn moeder. Hoe lang zal het duren voordat ze begrijpen dat dit niet geschikt is!
Genieten - onze reserve zoete wijntjes geïmporteerd uit de duitse moezelvallei raakt stilaan op - we moeten dringend eens naar daar terug gaan om te fietsen ook .
De wegenwerken waar ze misschien al 10 jaar over spreken gaan in maart starten. En de regenpijpen zijn afgekoppeld (word gescheiden riolering) lopen nu gewoon in het gras.
Dit jaar gaan we proberen toch wat te oogsten voor eigen gebruik. Vorige jaren - met plezier - alles weggeschonken aan vogels, merels, lijster, duiven, .
Vandaag een dorstige jonge duif gered, als we het telefoonnummer opbelden dat aan haar pootje ging bleek het een duivenjong te zijn uit Aalst, we laten ze morgen in de vroegte weer los.
Was ik 5 seconden eerder geweest met het maken van deze foto, dan zag u deze twee tortelduiven hun liefde tonen boven òp de kat! En dat op zo'n dun stukje metaal.
Het schuurtje deed bij de vorige eigenaar dienst als duiventil en dit zie je aan het speciale dakraampje waar de duif langs onder naar binnen kan vliegen. Voor de grap hebben we er een meeuw opgeplaatst
Ik was foto's aan het nemen en schrok toen deze lieftallige dame ineens vlak naast me zat! Enige gereserveerdheid is onze kippen totaal onbekend, ze lijken soms zelfs aanstalten te maken om op onze schoot te gaan zitten.
Vanwege het vroege mooie weer afgelopen dagen ging het atrium automatisch open net in de tijd dat de duiven op zoek zijn naar een mooi plaatsje voor een nest. Één tortelduif was in het atrium gekomen.
Vogeltelling deze namiddag. 2 pimpel-en 2 koolmezen,1 roodborstje,1 winterkoninkje,1 heggenmus,2 eksters,4 tortelduiven,2 houtduiven en man en vrouw merel.
Dit houtduivennest wordt hopelijk ook nog eens betrokken. Ze waren er aan begonnen (zie eerdere foto's) maar nu staat het leeg (als ik maar geen leegstandbelasting zal moeten betalen)
Prachtig toch, vandaag: pimpelmezen, koolmezen,vinken, tortelduiven, een gaai, het roodborstje, een heggemus, wat merels en daar bovenop een sperwer die de boel wat kwam verstoren!
Dit is een openklappende klep in de afvoergoot van het dak. zo vangen we regenwater op in een waterton waarvan we in het deksel een opening gemaakt hebben - deze opening is afgemaakt met een heel fijn gaas om het water te filteren en het vuil uit de regenwaterton te houden.
Ik vond dit sterretje voor de deur , het had een glinsterende kleur Dit sterretje van goud , had het wel een beetje koud Ik pakte het voorzichtig op en zei , jij maakt ons allemaal heel blij Want ze krijgen allemaal met kerstmis , dit sterretje van mij
Deze druiven zijn vorig jaar geplant een heel hek hebben man en zonen er voor neergezet. Tot nu toe zie ik nog niks wat op een druif lijkt, maar we hebben ook nog nooit eerder druiven gehad.
Grauwe terrasstenen - rechts zonder HDR - links "eens deftig afgespoten" - was hard nodig dus - Betonklinkers 15cm x 30 cm - de drie originele kleuren zijn Meloen - Perzik/Peach - Sand HogeDrukReiniger is eigenhandig hersteld met reserve-onderdelen - De "pest" is dat ze je niet alle onderdelen willen verkopen in de hoop dat je een volledig nieuwe koopt. Heb dan maar zelf een nieuwe "stroom-onderbreker" gemaakt.
Sinds de vijver er is maken veel vogels gebruik van deze waad/drink plaats deze koolmees gaat zometeen lekker badderen en de merel kwam hierna drinken en badderen oftewel een verrijking van het tuin genot voor hun en voor mij!
Hier zie je enkele technische details van een Jumbo 747 - zoals we deze houtduiven noemen, vanwege de grote luchtverplaatsing bij opstijgen en landen - er zijn overwegend lichte materialen gebruikt zoals holle buisstructuren en waterafstotende resp. corrosie werende texturen, dit alles vervat in een tijdloos gestroomlijnd design.
Toen we ons franse huisje kochten bleek er ook een waterput bij te zijn, waarvan het water erg lekker was. Vooral voor de thee - het waterleidingwater hier bevat erg veel chloor.
Het is bijna afgelopen met mijn rozen voor dit jaar. Nog een beetje 'fumier de bovin et de cheval', een dekje 'terreau' en wat bladeren, en dan komen ze de winter wel door.
Het water in de natuurvijver staat erg hoog ,het gras in het water is de rand van vijver. Toen ik rond de vijver liep viel mijn oog op meizoentjes die onder water stonden en er boven uit piepte.
Druif leeggeplukt omdat ik de kozijnen wilde verven maar het niet durfde vanwege alle wespen. De druiven waren eigenlijk nog niet rijp, maar toch maar druivensap gemaakt en dat smaakte prima.
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend Oog van een groene stinkwants (Palomena prasina ) Sony RX10M3 +Microscooplens 10x--1/60sec-f4-iso 200
Goedemorgen Aan iedereen een heel fijne dag en een goed weekend , en hou jullie gezond en veilig Groene stinkwants - Palomena prasina Sony RX10M3+Microscoop lens 4x--1/100sec-f4--iso 400
Misschien als de tijd er voor is, weer een vijver in de tuin. De rust met alleen het geluid van het water en de vissen die boven het water uitkomen, is en blijft nu eenmaal rustgevend.
2015, en als we de kans hebben, dan doen we niets liever dan op onze bank onder de notelaar in de namiddag onze kop koffie drinken en intussen genieten van de vele vlinders en bijtjes
Onze water bron voor de vogels een pilaar en een zinken teil in de grond een klein bronnetje en je heb er jaren plezier van, dus ook de vogels en vergeet niet het klateren van het water die geeft een heerlijke rust
Een eenvoudig bewatering systeem meegebracht van Intratuin, nog geen 5 euro voor 6 stuks. Neem een plastic fles, snij de bodem eraf en draai het plastic buisje erop, steek in de grond en vul met water.
Waar die van leeft begrijp ik niet , heeft geen grond voor zijn voeten en krijgt alleen een beetje water als het regent . En toch doet hij het al jaren zo.
De antwerpse sterren zijn "back" - R gaat toch nog eens goed nagaan of er nu wel degelijk knollen aan de wortels zitten, zoals enkele lezers hier beweren .
Was ik vergeten, van een klein knopje naar een grote bloem in 10 dagen dat is toch wel snel, en geen water gehad. De bloem heeft een doorsnede van 18 cm.
Foto en gedicht van Eljo Bespiegeling De spiegelingen in het water zijn even later al weer anders door het veranderende licht. Ik vermoed dat de sterren in de nacht zich ook even willen zien door zich te presenteren op dit bijna hemels plekje.
Vooraan in de tuin een stuk afgraven zodat het hopelijk meer waterpas wordt. Misschien kunnen we dan eindelijk een groot zwembad zetten zonder dat er aan 1 kant 10cm water staan en aan de andere kant 1m.
Avondlijke Schuifelaar gespot - Leslie de Lijster (eet trouwens onze blauwe druiven op die aan de gevel hangen, maar zij/hij MAG ! (wij nemen wel ons deel ook) mvg hugo
Vroeg is de morgen vol verwachting de dag het haantje kraait de ochtend los konijnen op het veld zijn bazig in de weer en wij drinken onze koffie op lezen de Tubantia en wachten op de komst van de "boomzagers".
Waar Layla eerst een meter naar beneden keek, kan ze nu uit de rivier drinken. Dit is het Überschwemmungsgebiet en als het zo doorgaat stroomt het land over.
Om je beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies en vergelijkbare technieken. Met de cookies volgen wij en derde partijen jouw internetgedrag binnen onze site. Hiermee tonen we advertenties op basis van jouw interesse. Als je verdergaat op onze website gaan we ervan uit dat je dat goedvindt. Meer weten? Bekijk onze cookiepagina