tuinadvies tuinieren en groenten kweken
Gratis nieuwsbrief ontvangen
Emailadres
 
Homepagina
Bloemschikken
Bomen
Dieren
Fruit
Gazon
Groenten
Kamerplanten
Knollen en bollen
Kruiden
Kuipplanten
Orchidee
Planten
Recepten
Rozen
Sierheesters
Snijbloemen
Tropische planten
Tuinaanleg
Tuindecoratie
Tuininrichting
Tuinkalender
Tuin Allerlei
Vaste planten
Vijver
Eco-tips
Organisch tuinieren
Plantenbescherming
Balkonkas
Balkonkas
Kruidentoren
Kruidentoren

Planten opkweken
Tuindecoratie
Dieren nestkasten
Vogelhuisjes
Bestrijdingsmiddelen
Honden en katten
Zaden (Actie)
Bloembollen
Tuinmaterialen
Tuingereedschappen
Meetapparatuur
In en om het huis
Voeren / drinken

Slakkenval
Slakkenval
Rozenboog
Rozenboog

SERRE / KAS
Benodigdheden
Serres / kassen

Prikroller voor gazon
Prikroller
Kniebank
Kniebank

Onze toppers
Nieuwste producten

Services


Tuinadvies.nl  ->   Knollen en bollen   ->   Genieten van tulpen ... Print deze pagina lettergrootte kleiner lettergrootte groter

Genieten van tulpen in het voorjaar = de tulpenbollen planten in het najaar

Bollen voor het voorjaar.

Nog nagenietend van de zomer richten we de blik al op het volgende voorjaar: wie dan wil genieten van een bloemenpracht van bollen, gaat nu bestellen en in het najaar planten.
Niets lijkt dan Hollandser dan tulpen maar van oorsprong komen veel tulpen uit Azie en Noord-Afrika. Ze zijn echter prima bestand tegen het Hollandse klimaat.

Botanische tulpen hoeven niet elk jaar uit de grond gehaald te worden en breiden zich dikwijls uit. Ze zijn doorgaans lager dan de gecultiveerde tulpen en hebben een natuurlijke uitstraling.
Heel mooi en warm van kleur is Tulipa whittallii. Dit tulpje wordt ongeveer 25 cm hoog en bloeit in april. De binnenste bloemblaadjes zijn helder oranje terwijl de buitenste bloemblaadjes bruingeel zijn. De helmknoppen en het hart zijn bijna zwart.


Tulipa whittallii

Tulipa clusiana zou je bijna niet als tulp herkennen. De gegolfde blaadjes zijn grijzig van kleur en de bloem is strak van vorm, gepunte bloemblaadjes die aan de buitenkant rozerood zijn en aan de binnenkant wit. Als de zon schijnt, openen de bloemen zich geheel en laten een ster zien. In de avond sluit de bloem zich dan weer en ziet er heel anders uit. Na de bloei blijft Tulipa clusiana lange tijd aantrekkelijk door de mooie zaaddozen, waarmee ze ook voor verspreiding zorgt.

Waren de gecultiveerde tulpen een aantal jaren geleden niet bijzonder verfijnd te noemen, tegenwoordig zijn er vele mooie cultivars verkrijgbaar, met prachtige gevormde en gekleurde bloemen. In grote groepen geplant, komen deze tulpen het beste tot hun recht. Er zijn vele schitterende combinaties mogelijk. Met de vroeg bloeiende tulpen wordt het een vrolijk feest als je “Prinses Irene” combineert met “Generaal de Wet” en “Couleur Cardinal”. Deze tulpen blijven vrij laag en bloeien eind april.


Tulipa 'Prinses Irene'

Hogere bloemen en latere bloei vinden we bij “Queen of Night”, een zeer donkere paarse tulp. Heel mooi met Tulipa “Maureen” of met de tegelijk bloeiende Camassia. “Queen of Night” en “Maureen” worden ongeveer 60 cm.

Er zijn zoveel mooie tulpen en er zijn zoveel combinaties mogelijk. We kunnen uitkijken naar het volgende voorjaar!

Martje van den Bosch
www.detuinenindemen.nl



Gerelateerd aan "Genieten van tulpen in het voorjaar = de tulpenbollen planten in het najaar" is:

Watergelparels - oranje
Watergelparels - donkerblauw
Watergelparels - lichtblauw
Verjager honden, katten,
Stuur deze pagina door Print deze pagina | Terug naar boven
Gratis nieuwsbrief ontvangen
Emailadres
Tuinadvies tips:     planten van tulpenbollen - mooie tulpen - queen of night tulp - tulpen planten soorten - wanneer tulpen planten - wanneer bloembollen kopen - tulpenbollen planten - botanische tulpen kopen - botanische tulpen planten - soorten tulpen uitleggen