tuinadvies tuinieren en groenten kweken
Gratis nieuwsbrief ontvangen
Emailadres
 
Homepagina
Bloemschikken
Bomen
Dieren
Fruit
Gazon
Groenten
Kamerplanten
Knol- en bolgewassen
Kruiden
Kuipplanten
Orchidee
Planten
Recepten
Rozen
Sierheesters
Snijbloemen
Tropische planten
Tuinaanleg
Tuindecoratie
Tuininrichting
Tuinkalender
Tuin Allerlei
Vaste planten
Vijver
Eco-tips
Organisch tuinieren
Plantenbescherming
Multihark
Multihark
Beschermhoes
Thermohoezen

Onze toppers
Nieuwste producten
Zaden (Actie)
Wintertoppers
Planten opkweken
Tuindecoratie
Tuinmaterialen
Tuingereedschappen
Meetapparatuur
In en om het huis
Dieren nestkasten
Vogelhuisjes
Bestrijdingsmiddelen
Honden en katten
Voeren / drinken

Zaaibak 40 cellen
Zaaibakje
Brikettenmaker
Briketmaker

SERRE / KAS
Benodigdheden
Serres / kassen

Voederstation
Voederstation
Voederschuur
Voederschuur

Services

Tuinadvies-peiling

Heeft u al zichtbare vorstschade ondervonden dit jaar?
Ja
Neen

Nieuwe forumitems

verbonden
Oleander winter
Tuinreizen 2012 met Tu...
Planten
Parijse wortels voorza...

Nieuwe artikelen

Wintermooi met bloemen
Red Valentine
Tafeldecoratie
Bijzondere groenten
Foto's van lezers week 6

Tuinadvies.nl  ->   Sierheesters   ->   Amelanchier lamarcki... Print deze pagina lettergrootte kleiner lettergrootte groter

Amelanchier lamarckii of krentenboompje is altijd mooi met bloemen, bessen of gekleurde bladeren

Kenmerken van Amelanchier lamarckii - Amerikaans krentenboompje

Familie : Rosaceae
Bloeikleur : wit
 
Bloeimaand : april, mei
Bladkleur : Groen, met mooie herfstverkleuring en voorjaarverkleuring
 


Herfstverkleuring van het krentenboompje

Hoogte : 2 - 4 m
Wintergroen : Bladverliezend
Winterhardheid : Goed winterhard
Standplaats : Zon, halfschaduw
Soort gewas : Heester
PH bodem : Zuurminnend
Speciale kenmerken : Bijen aantrekken, opvallende vruchten
Habitat : Droge bodem, normale bodem, vochtige bodem

Het vanuit Noord-Amerika afkomstige krentenboompje doet het buitengewoon goed in ons land. Een echte aanwinst voor elke tuin waar het altijd wel een mooie verschijning is. In de vroege lente zijn de blaadjes bij het ontluiken en na het ontvouwen nog koperrood gekleurd en bloeit hij met massa's witte bloemtrosjes. Vanaf juli verschijnen de eetbare rode/blauwpaarse eetbare bessen. In de zomer kleuren de bladeren mooi groen om in de herfst wederom in felle kleuren afscheid te nemen.

De roodachtige bessen die de struik draagt, zijn bijzonder lekker. Vroeger werden deze bessen gebruikt als alternatief voor krenten.
Door het formaat en de mooie verkleuringen is het krentenboompje een ideale sierheester om achteraan in de sierborder te verwerken. Plant er enkele naast elkaar zodat ze een ideaal vogelbosje kunnen vormen.


Herfsttinten

Het liefst staat de Amelanchier in de volle zon, maar half schaduw lukt ook nog prima. Hoe zonniger de planten staan, hoe beter de vruchtjes zullen rijpen. Vogels zijn trouwens verzot op de krenten en zijn er dan ook meestal sneller bij dan de tuineigenaar. Daar de zaden van de vruchtjes niet in de maag verteren worden ze door de vogels via hun ontlasting razend snel over ons land verspreidt.
Wil je het krentenboompje onder controle willen houden, dan is het wel aangeraden deze elk jaar een stuk in te snoeien. Zoniet worden de planten veel te snel en hij kan tot 10 meter hoog worden. Snoei niet te veel of te diep terug zodat de plant het volgende voorjaar terug op gang kan geraken.

Vossaert Kurt





Multihark
Multihark
Voederstation
Voederstation

Voederhuis
Voederhuis

Kruidenschaar
Kruidenschaar
Brikettenmaker
Brikettenmaker
Reuze plantenhoes
Plantenhoes
Stuur deze pagina door Print deze pagina | Terug naar boven

Andere leuke artikelen:

Hydrangea macrophylla Glowing Alps Classic hortensia die verkleurd verkleuren meststof snoeien
Hydrangea macrophylla Glowing Alps Classic
Winterse sierbessen uit eigen tuin
Winterse sierbessen uit eigen tuin
buxus, stekken, buxus, vermeerderen, palm, tuin, plant, microphylla, sempervirens, stek, kopen, verkopen, bollen, figuren, piramides, bol, buxusbol
Buxus stekken
daphne, mezereum, peperboompje, miseriestruik, struik, soorten, struiken
Daphne: miserie- of peperstruik
Gratis nieuwsbrief ontvangen
Emailadres
Tuinadvies tips:     krentenboom - amelanchier - amelanchier lamarckii snoeien - krentenboompje - Amelanchier lamarckii - amelanchier lamarckii krentenboompje - haag van krentenboom - snoeien krentenboom - amelanchier lamarckii krenten - krentenboom rhodo